Results; 23rd - 26th March 2024
Date
Mar 23rd
Mar 23rd
Mar 23rd
Mar 23rd
Mar 23rd
Mar 24th
Mar 24th
Mar 24th
Mar 26th
Competition
Junior Prem League
U19 League
U17 League
U13 League
U12 Girls Cup
Junior Div1 League
U18 League
U15 League
Senior Div1 League
Home Team
College Cors
Everton
Lakewood Ath
Everton
Kilreen Celtic
Everton United
Everton
Passage A
Everton
Result
4 - 0
P - P
3 - 1
1 - 5
6 - 1
2 - 1
1 - 2
3 - 4
P - P
Away Team
Everton
Carrigaline
Everton
Kilreen Celtic
Everton
Cobh Wanderers
Buttevant
Everton
Riverstown
Senior First Division
Aug 13th
Aug 25th
Aug 30th
Sep 2nd
Sep 10th
Sep 17th
Sep 23rd
Oct 8th
Oct 14th
Oct 28th
Nov 19th
Nov 25th
Dec 2nd
Jan 7th
Jan 13th
Feb 3rd
Mar 8th
Keane Cup
League
League
League
Intermediate Cup
League
MFA Senior Cup
League
League
MFA Senior Cup
League
League
League
Pop Keller Cup
Pop Keller Cup
League
League
Home
Away
Home
Away
Home
Home
Away
Home
Away
Away
Home
Away
Away
Home
Away
Away
Away
Tramore Ath
Blarney Utd
Castleview
Mayfield Utd
Midleton
St.Marys
Bandon
Kanturk
Leeds
College Cors
Youghal Utd
Riverstown
Wilton Utd
Lakewood Ath
Blarney Utd
Kanturk
St.Marys
2:2 L pens
3:0 win
3:2 win
2:2 draw
3:0 loss
1:0 loss
2:1 win
3:1 win
2:1 win
4:2 loss
1:1 draw
0:0 draw
2:0 loss
3:2 win
2:0 win
2:0 win
1:0 loss
Junior Premier Division
Date
Aug 15th
Aug 23rd
Aug 26th
Sep 2nd
Sep 9th
Sep 23rd
Sep 29th
Oct 7th
Oct 28th
Nov 3rd
Nov 12th
Nov 24th
Jan 6th
Jan 26th
Mar 8th
Mar 23rd
Competition
League Cup
League
League
League
League
FAI Junior Cup
League
MFA Junior Cup
MFA Junior Cup
League
League
League
D. Linehan Cup
League
League
League
Venue
Home
Home
Home
Away
Home
Away
Away
Away
Away
Away
Home
Away
Away
Away
Away
Away
Opponent
Ringmahon Rgs
Douglas Hall
Avondale Utd
Ringmahon Rgs
Carrigaline Utd
Cork Hospitals
Blarney Utd
Wilton Utd
College Cors
Midleton
Wilton Utd
Crosshaven
College Cors
Carrigaline Utd
Douglas Hall
College Cors
Result
2:2 L Pens
4:0 loss
4:0 loss
3:1 loss
3:1 loss
4:1 loss
2:1 loss
3:2 win
3:1 loss
3:1 loss
4:2 win
4:2 win
2:1 loss
4:0 loss
1:0 loss
4:0 loss
Junior Division 1 League (Everton United)
Aug 16th
Aug 23rd
Aug 27th
Sep 1st
Sep 10th
Sep 17th
Sep 24th
Sep 30th
Oct 8th
Oct 14th
Nov 10th
Dec 2nd
Dec 14th
Jan 14th
Jan 20th
Feb 18th
Feb 23rd
Mar 24th
League Cup
League
League
League Cup
League
League
League
League
MFA Junior Cup
League
League
League
League
John Hayes Cup
League
League
League
League
Away
Home
Home
Away
Away
Away
Home
Away
Home
Away
Away
Away
Away
Home
Away
Home
Away
Home
Casement Celtic
Passage
Kilworth Celtic
Cobh W'derers
Leeds
Glasheen
Douglas Hall Ath
Cobh W'derers
Blarney Utd
Riverstown
Passage
Kilworth Celtic
UCC
Riverstown
UCC Academ
Glasheen
Douglas Hall Ath
Cobh W'derers
3:1 win
7:1 win
9:0 win
1:0 loss
3:1 win
4:0 win
1:1 draw
1:0 win
4:0 loss
1:0 win
5:0 win
1:1 draw
2:1 win
3:2 loss
0:0 draw
6:0 win
3:0 loss
2:1 win
Under 19 Division 1 League
Date
Aug 26th
Sep 2nd
Sep 9th
Sep 16th
Sep 23rd
Oct 14th
Nov 11th
Nov 25th
Dec 3rd
Dec 9th
Dec 16th
Jan 13th
Jan 27th
Feb 3rd
Mar 2nd
Mar 9th
Competition
League Cup
League
League
League
League
League Cup
League
League
League
League Cup
League
League
League
League
U19 Cup
League
Venue
Home
Home
Home
Home
Away
Home
Home
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Home
Home
Away
Opponent
Youghal Utd
Rockmount
Ringmahon Rgs
Kinsale
Midleton
Mallow Utd
Mallow Utd
Kinsale
Carrigaline Utd
Carrigaline Utd
Ringmahon Rgs
Mallow Utd
Bandon
Bandon
Corkbeg
Rockmount
Result
4:0 win
1:1 draw
4:2 loss
4:0 win
0:0 draw
4:1 win
5:1 win
7:3 win
6:2 win
2:1 loss
1:1 draw
2:1 win
3:2 loss
1:0 loss
2:0 win
5:0 win
Under 18 Division 2 League
Date
Aug 27th
Sep 10th
Sep 17th
Oct 8th
Oct 15th
Nov 12th
Nov 26th
Dec 17th
Jan 7th
Feb 4th
Feb 18th
Mar 3rd
Mar 10th
Mar 16th
Mar 24th
Competition
League Cup
League
League
League
League
League
League
League
League
League
League
League
Williams Cup
Murphy Cup
League
Venue
Away
Home
Home
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Home
Home
Away
Away
Home
Opponent
Crosshaven
Kilmichael Rvs
Leeds
Ballinhassig
Leeds
Park Utd
Clonakilty
Carrigtwohill
Douglas Hall B
Kilmichael Rvs
Ballinhassig
Park Utd
Carrigaline A
Carrigaline A
Buttevant
Result
2:0 loss
2:2 draw
2:1 win
2:1 loss
3:0 win
2:1 Win
6:5 win
5:4 loss
4:2 loss
3:0 loss
0:0 draw
2:2 draw
3:1 win
6:2 loss
2:1 loss
Under 17 Division 1 League
Aug 26th
Sep 2nd
Sep 9th
Sep 16th
Sep 23rd
Oct 15th
Nov 5th
Nov 25th
Dec 9th
Dec 16th
Jan 6th
Jan 13th
Feb 3rd
Feb 17th
Feb 24th
Mar 2nd
Mar 8th
Mar 18th
Mar 23rd
Gus Walsh Cup
League
U17 FAI Cup
League
League
U17 FAI Cup
League
League
Gus Walsh Cup
League
Gus Walsh Cup
League
League
T.Healy Cup
League
League
O'Callaghan Cup
League
League
Home
Home
Home
Home
Home
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Home
Home
Home
Away
Away
Away
Blarney Utd A
St.Marys
Blarney Utd A
Mallow Utd
Springfield
Mallow Utd
Springfield
Bandon
Kinsale
St.Marys
Midleton
Mallow Utd
Rockmount
Blarney Utd A
Rockmount
Passage
Lakewood Ath
Blarney Utd A
Lakewood Ath
7:0 win
3:2 loss
3:1 win
1:1 draw
2:1 win
6:1 loss
8:2 win
4:0 loss
4:2 win
4:1 loss
5:1 loss
1:1 draw
3:0 loss
3:0 win
4:3 win
2:2 draw
3:2 loss
2:1 win
3:1 loss
Under 16 Division 6 League
Date
Sep 3rd
Sep 17th
Oct 1st
Oct 15th
Oct 29th
Nov 26th
Dec 10th
Jan 6th
Feb 4th
Feb 17th
Mar 3rd
Competition
League
League
League
League
League
League
League
Founders Cup
League
Local Cup
League
Venue
Home
Away
Away
Home
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Opponent
Los Zarcos
Carrigaline B
Bweeng Celtic
Kilreen Celtic
Passage A
Avondale Utd B
Los Zarcos
Blarney Utd B
Kilreen Celtic
Carrigaline A
Fermoy A
Result
6:1 loss
7:2 loss
7:3 loss
7:1 loss
5:0 loss
5:3 loss
3:0 loss
6:1 loss
4:1 loss
7:1 loss
6:1 loss
Under 15 Division 7 League
Aug 27th
Sep 10th
Nov 18th
Jan 14th
Jan 28th
Feb 24th
Mar 9th
Mar 24th
League
League
League
League
Founders Cup
Local Cup
League
League
Home
Away
Away
Home
Home
Away
Away
Away
Carrigaline C
Blarney Utd B
Cors Boys C
Buttevant
Watergrasshill
Blarney Utd B
Macroom A
Passage A
6:1 loss
2:1 win
5:2 loss
4:0 loss
4:1 loss
1:0 win
3:3 draw
4:3 win
Under 14 Division 7 League
Date
Sep 3rd
Sep 17th
Oct 14th
Jan 7th
Jan 21st
Feb 4th
Feb 17th
Mar 16th
Competition
League
League
League
Founders Cup
League
League
Local Cup
League
Venue
Away
Home
Away
Away
Away
Home
Away
Away
Opponent
Leeds A
Lakewood Ath A
Ballincollig A
Corkbeg
Carrigaline B
Ballincollig A
Buttevant
Buttevant
Result
4:3 win
7:0 win
7:1 win
4:0 loss
2:1 win
5:3 win
4:3 win
3:0 loss
Under 13 Division 7 League
Aug 26th
Sep 9th
Sep 23rd
Oct 7th
Dec 2nd
Dec 16th
Jan 27th
Feb 24th
Mar 10th
Mar 23rd
League
League
League
League
League
League
Founders Cup
League
League
League
Home
Away
Home
Away
Away
Home
Home
Away
Away
Home
Carrigaline B
Watergrasshill A
Rockmount A
Mayfield Utd
Carrigaline B
Watergrasshill A
Watergrasshill A
Midleton
Riverstown B
Kilreen Celtic
2:1 win
6:2 win
3:0 loss
2:0 loss
3:2 win
2:2 draw
2:1 win
7:0 loss
3:1 loss
5:1 loss
Under 12 Division 7 League
Sep 2nd
Sep 17th
Oct 15th
Nov 11th
Nov 25th
Jan 14th
Feb 4th
Mar 3rd
Mar 16th
League
League
League
League
League
Founders Cup
League
League
League
Away
Home
Away
Away
Home
Away
Home
Home
Away
Chuchvilla
Carrigaline B
Carrigtwohill A
Passage A
Kilreen Celtic
Douglas Hall C
Carrigtwohill A
Passage A
Kilreen Celtic
4:1 loss
3:3 draw
0:0 draw
6:2 loss
7:0 loss
7:4 win
7:2 win
2:1 loss
6:1 loss
Under 12 Division 9 League (Everton A)
Sep 3rd
Sep 17th
Sep 30th
Oct 15th
Oct 28th
Nov 25th
Dec 10th
Jan 14th
Feb 4th
Feb 18th
League
League
League
League
League
League
League
Founders Cup
League
Local Cup
Home
Away
Away
Home
Away
Away
Away
Away
Away
Away
Kilreen Celtic A
Leeds A
Springfield B
Cors Boys C
Riverstown B
Douglas Hall C
Kilreen Celtic A
Carrigtwohill A
Cors Boys C
Douglas Hall B
4:3 loss
5:1 loss
4:2 loss
3:2 loss
2:0 loss
6:6 draw
7:2 loss
5:1 loss
4:1 loss
7:1 loss
Under
Date
Competition
Venue
Opponent
Result
Click on any of the links below to view the latest league tables in which our teams compete in.